PYREK w Trójce!

Jesteś tu: » AKTUALNOŚCI » PYREK w Trójce!

PYREK w Trójce!

20 lutego naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - Pyrek  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.  Uczył dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu i w szkole. Ostrzegał, że będąc w domu nie należy wpuszczać obcych do mieszkania, nie wychylać się z okna i balkonu, nie bawić się ogniem, prądem, gazem, wodą, nie udzielać osobom obcym żadnych informacji przez telefon.

W drodze do szkoły chodzimy bezpieczną drogą , przechodzimy przez jezdnię w miejscach oznaczonych, nie zgadzamy się na jazdę samochodem, spacer, lody z obcymi. Ale to nie wszystko… Pogadanka dotyczyła również prawidłowego zachowania się, gdy spotkamy agresywnego psa. Najlepszym sposobem obrony jest tzw. pozycja "żółwia". Kolana podciągamy pod klatkę piersiową, głowę chowamy w ramiona, a łokcie zasłaniają twarz, cały czas jesteśmy nieruchomo. Ważne jest, żeby nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie machać rękoma i nie próbować odpędzić psa nogami. Dzieci bardzo chętnie zadawały trudne pytania gościowi. Obecność maskotki sprawiła, że spotkanie na tak ważny temat jakim jest bezpieczeństwo na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów.

Maria Gabler

PYREK in der Schule Nr3!

Am 20. Februar besuchte unsere Schule ein besonderer Gast - Pyrek aus der Polizei in Poznan. Er lehrte die Kinder sicheres Verhalten auf der Straße, zu Hause und in der Schule. Er warnte, dass man, wenn man zu Hause ist, keine Fremde in die Wohnung lassen darf, es bedeutet auch, sich nicht aus den Fenstern und dem Balkon lehnen, nicht mit dem Feuer, Strom, Gas, Wasser spielen, keine Informationen an Fremde über das Telefon bieten.